רשת דרך היין חוגגת 24 שנות פעילות. מפגש רווי יין והיסטוריה.
  מאת נמסר ע"י רן בירון, כתב יין, אתר סומלייה

 

בימים אלו חוגגת רשת "דרך היין" 24 שנות פעילות. במרתף רווי היין וההיסטוריה של משפחת שקד, ברחוב החשמונאים בתל אביב, נפגשנו עם האב ובנו, אלי וקובי שקד, אשר הציגו את סיפור 24 השנים שחלפו.  להלן, תקציר הדברים. וה"אני מאמין" של בני המשפחה. ציטוט מלא. 

ו... הרי לא יעלה על הדעת כי נקשיב לסיפורים, יהיו מעניינים ככל שיהיו, ללא יין. אל דאגה, נמזגו יינות משנת הבציר 1993, שנת ייסוד הרשת, לצד אותם יינות מבצירים נוכחיים, אשר נמצאים במלאי. השוואה מרתקת כשלעצמה, עליה יסופר בנפרד.

דברי דרך היין  - כפי שנמסרו ע"י אלי וקובי שקד:

החודש מציינת רשת החנויות "דרך היין" 24 שנות פעילות. זמן טוב להביט לאחור, להתמלא בגאווה, להזכיר ולחגוג את ההישגים והתרומה שלנו לקידום ועיצוב תרבות היין בישראל:  

בשנת 1993 בקול תרועה רמה פתחנו את חנות היין המקצועית הראשונה בישראל ברחוב החשמונאים 93 בתל-אביב, את גודל המאורע הגדיר אז כתב היין המיתולוגי של עיתון הארץ, דניאל רוגוב ז"ל, כ-"מהפכה השנייה של ענף היין הישראלי" ואכן בהגדרתו הצליח להעניק תחזית לעתיד לבוא.

שנתיים לאחר מכן הורחבה פעילות החנות וחנכנו את בית הספר ליין במסגרתו קיימנו קורסים והרצאות שנתנו טובי הייננים ואנשי היין הישראלים. נוסף על כך התחלנו לערוך טעימות ערב  מיוחדות סביב שולחן, עבור אותם הלקוחות שביקשו להעמיק את הידע שלהם בעולם היין המרתק.

בשנת 1997 משתתפת "דרך היין" לראשונה באירוע מכירה פומבית ייחודי במשכנות שאננים שבירושלים. אירוע מכירתי מסוג זה נפוץ מאוד בעולם היין על כך יעידו דומיינים רבים מבורגון שבמשך שנים רבות מגיעים למכירה הפומבית השנתית של הענבים שנערכת  ב"הוספיס דה בון" ביום ראשון השלישי של חודש נובמבר זאת כדי להגדיל את תוצרתם.

בשנת 1998 הקמנו מועדון לקוחות שפועל כבר למעלה מ-19 שנה ומעניק ללקוחות מגוון הנחות ומבצעים חסרי תקדים, מאפשר "קנייה עתידית" / "אן פרימייר" של יינות (החל משנת 1999) כנהוג במקומות רבים בעולם ומרחיב את יריעת הידע של עולם היין דרך אתר אינטרנט שעלה לאוויר כבר בשנת 2000. 

החל משנת 2001, שנה בה חגגנו את הפיכתה של "דרך היין" מחנות לרשת עם חניכתם של סניפים באור יהודה (לימים צומת סביון) וברעננה, נפתחו 8 סניפים נוספים בסדר הבא: מודיעין, נס ציונה, רמת השרון, תל אביב צמרת, גבעתיים, תל אביב דיזינגוף סנטר, תל אביב דרך השלום ויבנה.

במקביל להתרחבות הגדילה "דרך היין" את גבולות המכר שלה והחל משנת 2002 מייצרת יינות "ספיישל אדישן" בשיתוף עם מיטב יקבי ישראל: רקנאטי, טוליפ, עמק האלה ועוד, בלעדיים ללקוחות הרשת! בנוסף לכך, לפני כעשור התחלנו להציע ללקוחות גם שירות משלוח יין לחוץ לארץ. באופן זה יינות ישראלים יכולים לעושות דרכם למקומות רבים ברחבי הגלובוס.

בשנה שעברה, כחלק מהשאיפה למקצועיות והנגשת יינות איכות לקהל הלקוחות שלנו חנכנו מכונת מזיגת יין חדשנית בסניפי תל אביב: החשמונאים ודרך השלום. מכונת מזיגה חדשנית זו היא פרי פיתוח טכנולוגי באמצעותו מתקיימת בקרה על איכות היין ואופן האחסון שלו. כך מסתייע בידנו להציע ללקוח טעימות ממגוון של ארבעים יינות תוצרת הארץ ומיובאים ללא תשלום.

ועם הפנים קדימה, לעבר אתגרים ומחוזות חדשים אנו שמחים לבשר לקהל לקוחתנו על הרחבת הפעילות שלנו במדיה הדיגיטלית, בקרוב מאוד יעלה לאוויר אתר האינטרנט החדש שלנו, שיכלול בין השאר מידע על הפעילויות שלנו, מכירת של מאות יינות אונליין ומשלוח עד לבית הלקוח, מידע וחדשות מעולם היין ועוד ועוד, יש למה לחכות!

קרדיט צילום: דיוויד סילברמן

לכל המודעות         פרסם הודעה         הוסף תגובה
שתף:

מודעות אחרונות בנושא: