חדש: חורף של סירה

שתף:
נראה שעולם היין הישראלי נהנה מפריחה של יוזמות יצירתיות שמתעקשות להוציא את הקהל מסכימת הקברנה - מרלו. חורף של סירה, יוזמה חדשה של הסומליירית מור ברנשטיין (ממסעדת נונו בהוד השרון) מקווה לעשות לסירה את מה שקיץ של ריזלינג עשה לריזלינג.


יוזמה חדשה של מור ברנשטיין

״כחלק מארועי היין של נונו החלטנו הפעם להתמקד בזן הסירה, ולחגוג אותו במהלך פברואר בשורה של ארועים. הפעם, הזמנו מסעדות בתל אביב להצטרף אלינו ולהציע גם הן תפריטי ממוקדי סירה״ מספרת ברנשטיין.
״מדובר בזן שיש לו היכולת להניב יינות בעלי מורכבות ועניין גם בעולם וגם בתעשייה המקומית, במנעד של סגנונות שמושפעים מאקלים ושיטות עשייה שונות, מיינות סירה בסגנון העולם הישן ועד שיראזים אוסטרליים וצ׳יליאנים. מנעד הטעמים רחב ומרתק, וכמעט כל אדם יכול למצוא את הסטייל שמתאים לו״, אומרת ברנשטיין.


"יינות בעלי מורכבות ועניין גם בעולם וגם בתעשייה המקומית"

את הארועים פותח איתמר לוזר, איש היין של מסעדת יפו תל אביב שיציע כבר בסוף השבוע הקרוב תפריט חובק עולם של יינות מבוססי סירה - 13 בקבוקים מצרפת, איטליה, ספרד, אוסטרליה, ארצות הברית, צ׳ילה, דרום אפריקה וישראל (מיום חמישי עד שבת) וביום שישי בצהריים חגיגת סירה בכוסות, שבה יפתחו מירב היינות הללו וימכרו גם בכוסות. תמחור התפריט מפתיע ומכיל מציאות של ממש, למשל טיירי אלמן קורנס ריינר 2007 ב-360 שקל לבקבוק (90 שקל לכוס), ומאוסטרליה גליימונד דיסטנס שיראז 2007 ב-280 שקל לבקבוק (70 שקל לכוס).

שאר ארועי החורף של סירה יתקיימו בשבוע האחרון של פברואר (28-21 בחודש) ובהם ישתתפו מסעדת נונו עם ערב ספיישל סירה מישראל והעולם (יום א׳ 26 בפברואר), גאריג עם שבוע של יינות סירה צרפתיים, מסעדת נורמן עם תפריט של כ-20 יינות מבוססי סירה שיוגש לצד התפריט הרגיל, החלוצים 3 שיפתחו לכוסות יינות סירה ויציעו גם רוזה מבוסס סירה של איב קויארון, בינדלה עם תפריט סירה מיוחד ויין הבית של בינדלה העשוי אף הוא מענבי סירה, ברוט עם תפריט ספיישלים של סירה ומסעדות R2M (קופיבר, הוטל מונטיפיורי, בראסרי ודליקטסן) שיקדישו אף הן לזן תשומת לב מיוחדת.

גלי וולוצקי
לכל המבזקים     הוסף תגובה
שתף: